| Aurelian12345 a întrebat:

La jandarmerie trebuie sa fac academia de politie si sa dau probe de rezistenta, viteza?

2 răspunsuri:
| NOC a răspuns:

Daca vrei sa fii ofiter, urmezi Academia de Politie (sau alta scoala militara care pregateste ofiteri specialisti pentru JR). Subofiter poti ajunge mergand fie la Dragasani, fie la Falticeni.

Peste tot vei avea de dat probe fizice (viteza, rezistenta, forta), plus examinari medicale si psihologice.

| AdrianaCatalina a răspuns:

Din ce.am vazut acum la stiri, cred ca da rolling on the floor))