| nikol_7126 a întrebat:

La licel dinu lipatti din bucuresti la profilul de actorie cam ce materii se fac? funda+vot

2 răspunsuri:
| EuTeAjutÎnPermanenta a răspuns:

Liceul are o clasă de teatru unde veţi studia materii ca: dicţie, regie, euritmie, managmentul spectacolului, arta spectacolului. Aceasta clasă constituie o pregătire de excepţie pentru cei care îşi doresc o carieră în lumea teatrului, a spectacolului dar şi un prim pas uriaş spre reuşita admiterii la ATF.

| FursecCuCiocolata a răspuns:

Si nu se fac si materii normale. gen: romana, mate asteaa.
ca nu ar fi chiar atat de normal sa faci numai materii ca astea fara si celelalte normale deoarece nu ai invata nimic. [in afara de arta teatrului. love struck - in cazul lui nikol]. :d