| annie_8842 a întrebat:

La liceu economic se face practica? si cum sunt cu teze, bac etc? happy

Răspuns Câştigător
| andrew_9324 a răspuns:

Ellene te contrazic... practica se face incepand din clasa a 9 - a mai nou, practica este un modul, media se incheie la sfarsitul anului, bac dai scris doar la romana, matematica si alegi intre economie/geografie.
Teze : cl a 9-a : matematica, romana, engleza/franceza/germana, THG
cl a 10-a : matematica, romana, engleza/franceza/germana, economia intreprinderii
cl a 11-a : matematica, roamna, economie
cl a 12-a : idem a 11-a

17 răspunsuri:
| ellene a răspuns:

Incepand cu clasa a 11a o zi pe saptamana se face practica comasata, adica faci doar obiecte de specialitate. Eu am mai facut si cate o saptamana in fiecare semestru...asa era pe "vremea" mea.

| ellene a răspuns:

Andrew, eu nu am facut practica in clasele a 9a si a 10a. Poate acum s-au schimbat regulile, cu toate ca nu am mult de cand am terminat liceul.

| georgiana a răspuns:

DA, se face la noi avem o saptamana de practica in fiecare semestru... teze am doar trei(mate, romana si economie), restul sunt module si media se incheie la sf de semestru...in clasa a 9-a si a 10-a nu se face practica.

| DeeAnna. a răspuns:

Stiu doar ca se face practica. [de la un prieten].

| Paris a răspuns:

Andrew, poti sa dai bacul la economie geografie psihologie sau logica, la a treia materiewinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Practica se face din cl a 11-a iar tezele se dau la romana, matematica, o limba straina si economie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sunt la ecohappy clasa a9-a
Facem practica o luna in vacanta de vara...
Teza o dam din romana, matematica si la alegere din engleza/franceza/germana
Bacul il dam scris din romana, matematica si la alegere dintre logica, psihologie, economie si geografietongue
happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac 1 saptamana de ore si 3 de practica si sunt a 9 angryangryangryX

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ha. eu sunt la contabilitate.in clasa a 10-a si s-a schimbat cu totul programa pentru bac, pentru toti anii de invatamant...se fac mai multe ore de practica comansata.etc etc etc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, se face.Se dau teze la romana, mate sin la engleza sau franceza (la alegere)...la bac inca nu stiu

| ÅñdRa a răspuns:

Practica se face din clasa a 9a la sfarsitul anul 3saptamani, si media se incheie la sfarsitul anuluihappy

| xD101 a răspuns:

Da se face practica, eu inca nu am facut dar am auzit ca la sfarsit de an o sa facem. Tezele sunt usoare, la romana, mate, o limba straina si materia de baza, care ar fi contabilitateawinking e cam greu...

| LiLlYAnNe a răspuns:

Da.Tot acolo se face practica, e bine, verisoara mea a stat acolo.

| fashionaddict a răspuns:

La mine la liceu trebuie sa fac 3 saptamani dupa vacanta, 6 ore pe zi. Teza se da pe a 9-a la lb.romana,matematica si o limba straina, iar dupa se da si din unul dintre module.

| iiQris a răspuns:

De fapt, in clasa 9-a faci practica 3 saptamani dupa ce scoala se termina ( la mine asa este )
Si teze in a 9a si a 10 dai doar din : Matematica, romana si engleza, nu poti sa-ti alegi alta limba!
In a 11 dai teze din : matematica, romana si economie.

| Rosaline a răspuns:

Cum sunt tezele la limbile straine?

| ElJollyRoger a răspuns:

Anul trecut sa facut practica in vara 3 samptamani+una de ore normale pentru ca eram cls a9a, anul acesta am inteles ca practica se face in timpul anului scoalar (tot 3 saptamani)
intrebare:orele pe care le pierdem cu practica le recuperam la vara in vacanta?