| CristianaCrissPinka2002 a întrebat:

La liceu la stiinte sociale din cate am inteles o sa se mai adauge aceste materii:
-logica
-sociologie
-economie
-psihologie
-filozofie
-educatie antreprenoriala
Intrebarile mele sunt: Din ce an incep sa le fac pe fiecare si cad termin sa le mai fac? Ce caiete iti trebuie la materiile respective?(daca puteti va rog sa ziceti materia si dupa in dreptul ei sa ziceti ce fel de caiet)

Răspuns Câştigător
| Donsavas a răspuns:

Logica-clasa a 9-a
Psihologie, economie-clasa a 10a
sociologie-clasa a 11-a
filosofie-clasa a 12-a
Dai teza la toate,mai putin la economie,in functie de anul in care esti. Bacul iti alegi din ce materii doresti sa il dai cand vine vorba de stiinte sociale si in lista asta mai intra si geografia. Este un profil bun pentru cei ce se pregatesc pentru psihologie,drept, afaceri, management, geografie, turism sau alte facultati. Bafta in toate!

| CristianaCrissPinka2002 explică (pentru Donsavas):

Mersi mult!

| CristianaCrissPinka2002 explică (pentru Donsavas):

Educatia antreprenoriala in ce clasa se face?

| Donsavas a răspuns (pentru CristianaCrissPinka2002):

In clasa a 10-a. Nu dai bacul la asta si din cate stiu, toti o fac, indiferent de profil.

| Adry05 a răspuns (pentru Donsavas):

E gresit ce ai zis.
In clasa a 10-a se face Psihologie si educatie antreprenoriala
In a 11-a sociologie si economie.
Si se da teza si la economie daca vrea in a 11-a.
Teza dai la romana, engleza, istorie/geografie si una din materiile alea in functie de an.

| Donsavas a răspuns (pentru Adry05):

Psihologia si antreprenoriala se fac in a 10-a da, am zis corect. Eu am facut economia tot in a 10-a. Teza normal ca nu va da doar la stiinte sociale.

6 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Iti multumesc si eu!