| NuConteazăCine a întrebat:

La UMF Carol Davila se poate studia psihologia? Eu sunt la stiinte sociale... am nevoie de bio, chimie sa intru? As vrea mai multe informatii despre UMF.

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

UMF Carol Davila este o universitate de medicina si farmacie la care se studiaza medicina generala, stomatologie si farmacie. Psihologia este o stiinta separata si o facultate separata un cadrul Universitatii Bucuresti. La UMF te poti pregati sa devii medic generalist si apoi, prin examenul de rezidentiat sa-ti iei un post de medic psihiatru.