| ion2015 a întrebat:

Sunt cls a 11a si sunt foarte pasionat de medicina, stiu anatomia, informatii despre multe boli si tratamente, multe din medicina naturista, dar am o mica problema chimie stiu teorie si formule aplicatii nu stiu. credeti ca am sanse sa intru si sa fac fata medicinei in situatia prezentata? as vrea sa vb cu studenti de la carol davila, care vreti lasati un msg ca id

4 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Pai daca esti in a11-a...mergi la olimpiada de anatomie si daca ajungi la nationala poti intra fara examen. Iar la chimie, cauta pe net si vorbeste cu o profesoara sa te mediteze.La facultate vei avea nevoie si de aplicatii.

| elena a răspuns:

De ce nu sacrifici niste bani, ca sa te pregateasca cineva in domeniul chimiei, macar cateva ore, asa numai cu ce cunosti tu, devii vraci si nicidecum medic. Este pacat sa-ti doresti, sa devii medic si sa ai un asemenea impediment, care poate fi inlaturat foarte usor, hai, incearca, este pacat de cunostintele acumulate pana acum, nu le irosi degeaba. Multa bafta!

| devine a răspuns:

Da, ai toate sansele din lume laughing ce vei face in facultate nu prea o sa aiba legatura cu ce inveti pentru admiterea aia stupida, stai linistit. oricum nu conteaza la nimic cu cat intri pentru ca nu demonstreaza nimic nici daca intri cu nota mare nici daca intri cu nota mica. am colegi care au intrat cu 98 de puncte si acum abia isi duc restantele si colegi care au intrat la mustata asa si acum au numai 9 si 10 la toate examenele. bafta!

| toteusunt a răspuns:

Heibatting eyelashes

daca te pregatesti bine si ai ambitie atunci reusesti!

Multa bafta!