| anonim_4396 a întrebat:

La un liceu cu profil real, in afara de mate-info si altele poti face si mai multe limbii straine, ca de exemplu engleza mai mult, spaniola si alte limbi?

2 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

La filologie.

| OliverH a răspuns:

Daca vrei accent pe limbi straine, mergi la filologie(profil uman). Daca zici ca liceul are doar profile de real, intrebi pe cei care sunt deja in a9-a/a10-a cate ore de engleza/fr/ger fac.
Eu de ex sunt Mate-Info cu engleza intensiv (4 ore/saptamana) si 2 ore/saptamana franceza(sau germana).