| anonim_4396 a întrebat:

Nu ignorati,stiu limba spaniola perfect,mentionez ca sunt clasa a X-a, si pe cea engleza deloc...ce as putea ajunge dupa liceu chiar daca nu iau bacul?
Mentionez ca sunt pe profil de mate-info
M-as putea angaja traducatoare chiar si fara facultate de limbi straine sau orice alta facultate doar cu diploma de 12 clase dar fara bac, stiind doar spaniola? Si daca da unde m-as putea angaja traducatoare si cam cat se plateste aceasta meserie?

1 răspuns:
| Ωmega a răspuns:

Te poti angaja ca traducatoare la o firma, insa multe cer certificari, ori facultate, ori un curs specializat cu diploma acreditata. Te poti ocupa si acasa de chestia asta, poti sa iti iei lucrari de tradus incet incet pana iti faci un nume. Plata este una foarte buna in cazul in care ai anumite acreditari dovedite de o diploma, nu neaparat de facultate. Altfel pe cont propriu, rasplata materiala nu are cum sa fie asa mare, mai ales la inceput. Mult succes iti urez, asta din partea unui om care stapaneste limba spaniola foarte bine, deopotriva cu engleza. Eu am invatat engleza dinainte sa stiu vorbi ramana, iar spaniola la scurt timp dupa aceea. Mentionez ca la spaniola am fost mai mult autodidact. happy