| Sawarekh a întrebat:

M-am angajat curand pe domeniul visat de ani buni, de mic am vrut sa fie pozitia de graphic designer, ca si vocatie.

Acum lucrez in domeniu, dar vad ca este dificil deoarece:

Bani cheltuiti zilnic pe metoru, apoi apar banii cheltuiti pe mancare, drumul, inghesuit in metrou, la birou stand pe scaun cu blugii pe mine, ma simt incomod, sunt uneori distras.

Acolo nu pot face ce fac acasa, cand faceam proiecte de acasa, ascultam ce muzica doream, stateam cu haine relaxante, de casa, etc.

Intrebarea mea este, credeti ca nu sunt facut pentru a lucra intr-o comunitate?

Credeti ca, in viitor cand prind experienta o sa pot sa lucrez de acasa in domenul acesta?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai, te faci freelancer si lucrezi de unde vrea muschiul tau

| dullcat a răspuns:

Buna.Cred ca poti asculta si la birou muzica in casti, ba chiar si purta ce haine vrei atat timp cat nu se impune un cod vestimentar rigid, ca in corporatii sau institutii pretentioase. Exista pantaloni mai comozi decat blugii.Cu siguranta acasa totul este mai usor, insa de cat timp ai facut trecerea? Poate mai sunt necesare cateva luni ca sa te acomodezi.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca lucrezi ca graphic designer si te doare ca dai citiva lei pe metrou si pe mincare, atunci poate e o problema cu salarizarea. Si de munca la birou... de ce nu bagi remote? Fa-ti un SRL/PFA si lucreaza frumos de acasa atunci, ce te opreste?

| anonim3247 a răspuns:

Ai scris - drumul, inghesuit in metrou

Tu nu știai că la metrou IT-iștii merg așa?

https://s.iw.ro/.......thumb.jpg

| anonim3247 a răspuns:

Ți-ai ales foarte prost meseria dacă ești IT-ist care merge cu metroul ca ăia din poză.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Munca, la fek ca și viața, nu-i ușoară. Decăt atunci cănd lupți să ti-o faci mai comodă și ușoară