| thedj a întrebat:

cateodata cand stau pe scaun incomod,langa penis in partea dreapta incepe sa ma junghie usor, o fi de la pozitia incorecta pe care o am pe scaun? cand ma pun sa stau normal pe scaun totul revine la normal sau daca merg in pat stau putin si imi trece de la ce poate fi intepatura aceea doar cand stateam pe scaun incorect si odata cand am venit de afara am simtit acest lucru,vreun sfat?

Dau funda si fara raspunsuri idioate, merci!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Samarra a răspuns:

Sa mergi la medic, e cel mai bun sfat. Mult succes!

| Felys a răspuns:

Nu are legatura cu pozitia, e clar ca este o inflamatie acolo, trebuie sa mergi la un medic urolog pentru investigatii

| grab a răspuns:

Langa penis in partea dreapta e abdomenul daca o tii in sus, sau testiculul drept daca o tii intre ele.

La care parte te referi?
Daca e intre picioare sub abdomen poate sa fie unul din semnele unei stricturi uretrale.

Mergi la urolog sa te asiguri ca nu e altceva mai dubios.

| thedj explică (pentru grab):

Eu am si piatra la rinichi si din cate m-am informat si de aceea poate sa fie aceasta cauza si poate de aceea in partea dreapta langa penis nu mai sus fix in dreapta langa penis

| grab a răspuns:

Piatra la rinichi daca o ia in jos pe uretra ca segmente sau intreaga e Satana pe Pamant, e ucigatoare e pisat in flacari si pumni in perete de beton de durere.

Oricum ar fi consulta un urolog, repede.

| thedj explică (pentru grab):

Am facut deja acest lucru acum cateva luni, urmez tratament nu-i asa de mare are doar 8mm si chiar si asa nu ma tem de asa ceva happy vroeam sa stiu de la ce pot fi acele junghiuri in partea drepta de langa penis, imi facusem griji sa nu am hernie dar cand am fost la urlogoc ma controlat 100% si mi-am facut si ecografie si logic daca vedeau cv suspect imi spuneau deci nu are cum sa am hernie din moment ce am facut si ecografie atunci si nu a fost nimic, ma gandesc ca e de la piatra