| MaryLoveAnime a întrebat:

M-am interesat de proba pentru arta teatrala si as vrea sa intreb pe cei trecuti prin astfel de experiente: cum a fost? Ce fel au fost evaluatorii? Ati avut emotii (normal ca ati avut)? Ce fel v-ati pregatit?

Multumesc anticipat.

Răspuns Câştigător
| PrintesaTsubaki姫椿 a răspuns:

Scuze ca raspund asa de tarziu.
E normal sa ai emotii. Dar cand intri in rolul personajului te simti minunat. Nu-ti mai pasa de nimic si nimeni din jurul tau. Daca te referi la pregatirea emotionala, trebuie sa-i ignori pe cei din jur(pe scena, normal). Ce mai conteaza parerea celorlalti? Ce are daca o sa cazi pe scena sau o sa te incurci in replici? Toata lumea mai greseste. Nu-ti va face nimeni nimic! Cu cat te gandesti mai mult la asta, cu atat o sa apara si mai multe probleme. Cu cat iti revii mai repede dupa greseala facuta si uiti de ea, cu totii vor uita si ei mai repede. Trebuie sa fii puternic! Succes!