| MeMe123 a întrebat:

Hai salut! Pentru Universitatea Nationala de Arta Teatrala si Cinematografie Bucuresti, trebuie intocmita acea scrisoare de intentie? Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Scrisoarea de intentie este ceruta candidatilor care se inscriu la specializarea "Regie" sau la specializarea "comunicare audiovizuala".
Scrisoarea de intentie NU este ceruta celor care candideaza la specializari precum " multimedia-sunet/montaj sau specializarea "imagine".
Vezi confirmarea celor de mai sus, in link(cu un clik pe "probe de concurs"):http://unatc.ro/admitere/licenta.php

| MeMe123 explică (pentru alessia5158):

Am inteles, eu vreau sa merg pe actorie!

| alessia5158 a răspuns (pentru MeMe123):

Nu-ti trebuie! --- nu apare mentionata nici in documentele dosarului de inscriere, nici in metodologia de concurs.