| mititelumarius a întrebat:

M-am saturat sa tot postez anunturi pe olx.ro, tocmai.ro, myjob.ro, ejobs.ro, bestjobs.ro, etc. pentru a-mi gasi un job. Deja au trecut aproximativ 3 ani si nu am gasit nimic in pustietatea asta de oras in care locuiesc si nici nu am la cine sa ma mut. As putea face naveta in orasul Vaslui, dar e multa cheltuiala si oboseala cu transportul. Exemplu de anunt pe OLX: http://olx.ro/m/oferta/angajare-urgenta-ID35oCH.html? action=show&id=45615303&utm_source=serviceletterManageAd &utm_medium=email&utm_campaign=diplayLink Daca cunoasteti angajatori care ma accepta anuntati-ma. Sau recomandati-mi o alternativa. Cursuri se fac multe, dar angajari ioc! Multumesc pentru binevointa!

3 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

Salut Marius. In primul rand, lucreaza-ti un profil bun de LinkedIn. In 2-3 luni te poti pune la punct cu contactele de care ai nevoie. Apoi, nu ar fi rau sa te gandesti sa te inscri la facultate, macar sa fii student pentru a prinde un internship, fara e foarte foarte greu. Nu neglija nici cursurile independente. Apropo, nimeni nu vrea un angajat gata sa faca orice, ganeste-te in ce domeniu ai vrea sa lucrezi si opteaza sa iti faci reclama pentru acel post/domeniu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poti urma o scoala postliceala de asistent medical/farmacist, si poti profesa in strainatate, cum ar fi Germania, pentru ca acolo chiar se apreciza munca si salarile sunt apreciabile.
O zi buna.

| mititelumarius explică:

P.S.: locuiesc in Negresti, jud. Vaslui