| InYourPants a întrebat:

M-ar primi in America cu doar 3 clase? Ce as putea lucra acolo?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nici in Burkina Faso nu te primeste cu 3 clase.

| sierra1 a răspuns:

Ca vizitator, cu viză de turist ai putea ajunge

https://www.ustraveldocs.com/ro_ro/ro-niv-visatypeinfo.asp

| Feri5 a răspuns:

Nu, din păcate nu!

| isemilia a răspuns:

Nu se mai dau vize, sau cel putin nu anul acesta, a fost dat un anunt in primele luni, nu am urmarit situatia, asadar nu pot spune cu exactitate daca inca se respecta sau nu, insa te poti informa si singur / singura.
Da, te poti duce, daca indeplinesti acele conditii specifice. (mai pe scurt, daca primesti viza) Nu te intreaba nimeni cate clase ai facut etc, insa cu siguranta vei intalni obstacole uriase daca decizi sa incerci sa mergi in America.
Slabe sanse sa te angajezi cu 3 clase. Asta ar insemna sa nu stii foarte multe lucruri. Doar la negru, sau daca ai face, sa presupunem, ceva mai special. (sa fii cantaret, pictor, actor poate... Desi nu esti angajat ca si cataret / actor / pictor etc) Dar daca ai 3 clase, nu poti oferi nimic. Doar un talent, puterea fizica sau altele...

Dar stii ca 10 clase sunt obligatorii in Romania, da?
Nu inteleg totusi de ce nu face 12 clase si iei si BAC-ul... Daca inveti bine (si te faci remarcat / remarcata, desigur) poti primi o bursa la o facultate buna si ai avea un job bun. Bine, acum depinde si daca vorbeai de America de Nord sau cea de Sud si de statul subiect.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cersetor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru isemilia):

Nu se mai dau vize de niciun fel? Sau te referi la alea de turist?

| isemilia a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu una stiu ca de niciun fel, pot verifica acum insa daca vrei, au trecut totusi cateva luni de cand am citit stirea.

| InYourPants explică (pentru isemilia):

Mai face naiba la 28 de ani 9 clase.

| isemilia a răspuns (pentru InYourPants):

10* 10 clase
E alegerea ta, insa nu vad de ce te temi. Cu 3 clase nu prea mai poti face ceva.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ca să te primească, trebuie să obții o viză. Ca să muncești oficial, iar nu la negru, ai nevoie de un permis de muncă. Cu 3 clase făcute în România, nu te primește.

| AndreeaWTS a răspuns:

Lasă vrăjeala că n-ai 3 clase.
Ai scris corect întrebarea.
Ceea ce nu prea se întâmplă nici la cei cu 10 clase. laughing

| InYourPants explică (pentru AndreeaWTS):

Of ma-i prins

| AndreeaWTS a răspuns (pentru InYourPants):

Care e satisfacția ta personală că trollezi site-ul ăsta de două zile?
Dormi mai bine noaptea?
Te simți mai inteligent?

| InYourPants explică (pentru AndreeaWTS):

Ma amuz. Dormi mai bine noaptea daca stii de ce fac eu ce fac?

| AndreeaWTS a răspuns (pentru InYourPants):

Te amuzi deranjându-i pe alții.
Unii chiar își pierd timpul răspunzând aberațiilor tale "amuzante".
Spor la amuzat.

| InYourPants explică (pentru AndreeaWTS):

Se deranjeaza singuri sa raspunda. Nu ii obliga nimeni au autocontrol asupra deciziilor lor.

| AndreeaWTS a răspuns (pentru InYourPants):

Am înțeles.
Privești cu superioritate cum găinile ciugulesc din palma ta.
Și se umflă ego-ul. Interesant.
Nu te mai deranjez.