| WayhaughtK a întrebat:

Sunt la filologie. Si m-am gândit ca voi pleca in America. As putea face ceva aici in tara dupa liceu si dupa sa plec in America?
Ce studii ar trebui? Ca ce as putea lucra acolo?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Lucrezi ca ce vrei, ca meseriile din Romania exista si in SUA, nu au inventat ei meserii noi. Problema este ca nu toate facultatile romanesti sunt recunoscute in SUA.

In rest trebuie sa rezolvi cu viza de imigrant, trebuie sa faci rost de bani sa ajungi acolo, trebuie sa suporti rahatul din SUA samd

| WayhaughtK explică (pentru suntserios):

Dar eu as vrea sa ma mut acolo. Nu sa fiu imigrant

| suntserios a răspuns (pentru WayhaughtK):

Aparent nu stii ce inseamna imigrant

IMIGRÁ, imigrez, vb. I. Intranz. A veni într-o țară străină pentru a se stabili aici.

| WayhaughtK explică (pentru suntserios):

Aa. Imi cer scuze! : ))