| RoxyOnTPU a întrebat:

Ma ajuta la inscrierea la liceu sau la faculta daca dau examenul Cambridge la limba engleza?

2 răspunsuri:
| TheAce a răspuns:

In Romania nu te ajuta dar daca alegi o facultate din afara (dar din Europa) atunci ar putea conta foarte mult. Daca obtii cel putin 80 de puncte atunci ai sanse foarte mari cu ajutorul unui CV decent sa intri unde iti doresti. Daca vrei insa facultate in State sau Canada de exemplu, atunci Cambridge-ul nu e bun, trebuie sa dai TOEFL-ul. Acesta insa spre deosebire de Cambridge nu e un examen valabil pe viata, avand o valabilitate de doar 2 ani. Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La inscriere la o faculate din stainatate te poate ajuta!