| Daenya_Dana_1998 a întrebat:

Mă angajez curând la Digi la call center. Șeful mi-a spus că am nevoie de o trimitere pentru analize de la medicul de familie, iar în rest totul se achită de ei. Medicul de familie nu mi-a dat nicio trimitere, a spus că nu îmi poate da dacă nu sunt asigurată și că ar fi trebuit să primesc o foaie de la Digi pentru analize. Mi-a dat doar o adeverință cum că sunt aptă de muncă și a spus sa merg cu aia la analize. E normal? Mă poate împiedica să fac analizele?

Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Medicul de familie este plătit doar dacă dta ești asigurată. Dar sunt cabinete medicale private specializate pe medicina muncii și în orașul dtale unde pot face analizele pentru angajare contra cost.