| Ioanaamaliaa452112 a întrebat:

Buna ziua! Ma poate lămuri și pe mine cineva va rog frumos? Vreau sa merg sa îmi fac niște analize. Dacă îmi iau trimitere de la medicul de familie, nu mai plătesc analizele? Sunt asigurata și de la munca. Nu inteleg chestia asta cu asigurata de la munca. va rog sa îmi explicați și sa nu râdeți

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"iau trimitere de la medicul de familie, nu mai plătesc analizele?"

dacă e un laborator al unei (poli)clinici cu plată, plătești

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Sunt laboratoare care au contract cu CASS, la ele nu plătești.