| dragos921 a întrebat:

Mai am un an pana intru la liceu si as vrea un liceu care are ca profil actoria
Pt ca imi place foarte mult...Imi puteti spune?
Si as vrea ce probe se dau pentru a intra sau ce imi trebuie pentru a intra...

Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| didi12 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti raspund la aceasta intrebare, nu cred ca exista liceu de actorie, ci facultate.In fine, si mie mi-ar place sa fiu actor, insa m-am interesat mai mult si am aflat ca salariul acestuia nu e unul foarte bun.Chiar deloc.Aici ma refer la un actor de teatru, caci daca ai noroc si vei fi de film, aici se schimba totul.Insa pana ajungi acolo e ceva de mers,asa ca parerea mea este daca ai o medie buna mai bine intri la un liceu bun,cu un profil care sa-ti placa, iar apoi cand vor trece anii, vei vedea daca ai aceeasi pasiune pentru actorie.Atunci,daca te simti atasat de ea, ai putea da la o facultate de actorie. happy

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Intra la filologie si dupa la facultate mai departe spre actorie.