| SoMeBoDy123 a întrebat:

Mai exista functia de sectorist in politie?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nu.
Acum este "politist de proximitate". big grin

| SoMeBoDy123 explică (pentru Bula):

Si care e diferenta?

| Bula a răspuns (pentru SoMeBoDy123):

Denumirea functiei. big grin

| Simpatic a răspuns (pentru Bula):

Politist de proximitate care lipseste cu desavarsire, cine a vazut un asemenea cadru pe strada? Mergand pe strada, dand razii printre cartiere.

Imi amintesc cand eram copil umblau pe strada mai ales dupa-amiaza si seara un sectorist si un jandarm cu arma in spate, cu siguranta descurajau infractorii de cartier.

Acum unde sunt politistii astia mancatori de gogosi, in alte locuri decat stationati cu masina prin parcari obscure si care-si pipaie pitipoancele din politie atunci cand se nimeresc un el si o ea pe tura!

Au avut grija jegosii de ministri ai M.A.I din ultimii 15-20 de ani sa distruga tot ce mai ramase inca bun si folositor comunitatii.