| numesiprenume0 a întrebat:

Mai pot beneficia de prima de instalare (pentru locul de munca) daca fac demersurile sa o primesc la aproape doua luni de la angajare? Ofer funda pentru raspunsuri concrete.

Răspuns Câştigător
| mi25 a răspuns:

Prima de instalare pentru locul de munca? Exista asa ceva? Eu stiu de prima de instalare atunci cand esti mutat cu munca in alta localitate si iti stabilesti domiciliul acola.
Firmele pot sa acorde si in alte conditii asemenea prime, da nu primesc cei care sunt bugetari.
Daca este asa cum am inteles - prima de instalare este un drept. Orice drept salariar se prescrie doar dupa trei ani.
Pentru lamurire vino mai concret.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ce spune contractul tău de muncă despre asta, concret

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Concret. Nu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, este strict pentru cineva inregistrat ca somer. Tu lucrezi deci nu mai poti beneficia.

| Ciprian09 a răspuns:

Prima de angajare in ce sistem?