| giorgy2you a întrebat:

Am o problema mare! Am vrut sa-mi schimb locul de munca si la analizele pentru angajare medicii au descoperit o pata pe plaminul drept. Diagnostic TBC.La ce usa trebuie sa bat sa pot avea si eu un venit(adica un salariu)In momentul de fata nu am nici un venit si nici nu pot beneficia de unul.Am lucrat din 2005 fara intreruperesi culmea ca nu am dreptul la somaj sau la alta sursa de bani. Ajutor social nu primesc ca am situatie(pamint, animale)

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Liviucu a răspuns:

Ei pe naiba. Poti sa te angajezi in diverse locuri de munca unde nu este neaparat nevoie de analize... Piata muncii e larga, trebuie doar sa te descurci in noul loc de munca si sa fii tu OK, ca pana la urma tu contezi si apoi banii. Succes...