| GigiDurul a întrebat:

Management VS Marketing:
-PRO-Contra
-Avantaje-Dezavantaje
-Salarii
-Timpul in care imi gasesc un loc de munca dupa ce termin facultatea

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Avantajele si dezavantajele nu poate sa ti le spune nimeni. Numa tu stii ce vrei sa faci si ce te atrage. Nu dupa ce spun oamenii.pe net iti construiesti o cariera. Ca eu pot sa iti spun ca marketingul are numa dezavantaje ca eu nu sunt o persoana creativa si nu ma vad niciodata facand asta.

Salariile pot fi de 400daca lucrezi pentru alimentara din colt sau 10000de lei daca lucrezi pentru o multinationala. Salariile nu sunt fixe si depind de zeci de variabile.

In final, nu dimploa X sau Y te face sa iti gasesti job ci cunostintele tale si interesul tau. Sunt oameni in marketing care nu.isi termina facultatea pentru ca s au angajat din primul an si pun jobul pe primul loc la fel cum sunt absolventi de management si cu master facut care vand la kfc si se plang ca nu sunt locuri de munca dar care nu au facut nimic mai mult decat sa trimita in scarba 2_3cv uri