| Marian7777 a întrebat:

Ce credeți de facultatea de inginerie-proiectant? Ce materii se cam fac și dacă termin filologia am șanse?(intreb pentru cineva) Ce avantaje/dezavantaje sunt și se găsesc locuri de muncă? Cam ce poți face dacă termini facultatea(meserie)? Merită facultatea asta pentru viitor?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Ce credeți de facultatea de inginerie? Cam ce poți face dacă termini"

monșer, sunt zeci și zeci de specializări, ce vrei mai exact?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Clar pentru cineva :))

Dar depinde si de domeniu, in ce? In constructii sau in domeniul tehnologic? Poti sa te angajezi la diverse firme unde sa proiectezi diferite spatii sau sa realizezi arhitectura lor, asta pentru prima varianta. Legat de domeniul electronic, exista diferite joburi, cum ar fi de PCB-designer sau hardware designer sau tot felul de astfel de minuni (https://www.bestjobs.eu/ro/locuri-de-munca/inginerie+proiectare).

Da, ai sanse legat de filologie, doar ce sa faci si in timpul facultatii, sa inveti. Nu o sa stai oricum toata ziua numai acolo, cu nasul in carte cum s-ar zice, deci poti sa folosesti acest timp sa completezi lipsurile pe care le ai.

Merita... in cadrul anumitei universitati si pe un anumit profil, nu asa... orice.

| Marian7777 explică (pentru DoarBogdan):

Pentru colega mea că nici ea nu știe unde să deahappy merci

| DoarBogdan a răspuns (pentru Marian7777):

Eu zic sa mergeti amandoi la aceeasi facultate, asa va tineti companie :3 (poate si mai multwinking )

| Marian7777 explică (pentru DoarBogdan):

Eheehappy