| anonim_4396 a întrebat:

Merita sa faci Facultatea de Drept?

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti plac dreptul si o profesie juridica atunci merita, daca nu-ti
plac atunci nu merita.

| darrio2007 a răspuns:

Da, doar daca ai vocatie pentru asa ceva.
Daca o faci doar sa o faci, mergi in constructii.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu merita! Sunt enorm de multi care au termiant dreptul si stau acasa, sau vand la tarabe in piata, ca post de notar sau avocat nu se inveneteaza toata ziua, iar la pensie se iese dupa 40 de ani de munca, ca sa se elibereze vreun loc.

| LostForForever a răspuns:

Da merita nu te lasă dacă ai ajuns până aicia continua sa studiezi continua sa faci facultate de drept vor veni niște vremuri foarte interesante ai vei regret apoi ca nu ai făcut ce trebuia la momtul și timpul potrivit nu vei mai putea da timpul in napoi te rog eu frumos sa faci facultate de drept