| apostoronk a întrebat:

Salut, mai merită in ziua de astāzi sa faci facultatea de drept?

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu se mai merita ci CHIAR merita.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Absolut. Salariile din mediul juridic sunt mai mult decât frumoase.

| mihai69 a răspuns:

Dacă te exprimi așa, nu.
Probabil nu iei nici notă de trecere la proba de română.

| apostoronk explică (pentru mihai69):

Am luat nota de trecere la română.
Sunt din Moldova si îmi este mai complicat să mă exprim de nota 10 în Limba Română.Dar mulțumesc mult pentru atenție, data viitoare o să fiu mai atent.

| doctorandus a răspuns:

Depinde. Stii ca facultatea nu-ti asigura o meserie.

| johnnny123 a răspuns:

De meritat, în mod clar merită.
Doar că nu este pentru oricine.

| gabicoo a răspuns:

Merită - nu "Se merită". Vezi că admiterea se dă și la limba și literatura română.

| Hyperion7 a răspuns:

Unde ai vrea sa o faci? Privat, stat? Și în ce oraș?

| Ilovedinero a răspuns:

Da si nu.Iti ia extrem de mult, este extrem de greu si intrii in functie dupa 25 de ani.Sa nu mai vorbim ca stiu o persoană care are 40 si inca incearca sa imtre in functie. Dacă reusesti sa treci prin toate astea, iubesti meseria si simti ca poti, dupa ce intrii in functie vei avea salariu bun, program ok de muncă si intrii repede la pensie

Răspuns utilizator avertizat
| Darius50boss a răspuns:

Merita

| Melisse a răspuns:

Bună!
Poate ca multi ti-au spus ca alegerea ta e proasta, dar spun ca trebuie sa asculti pe cei din jur si sa mergi mai departe spre visul tau. Si DA, meita! Sunt foarte intrebati in zua de azi aceasta categorie. Si cum am mai auzit de cineva,, Acum dreptul,, e la moda""
Baftă!