| anonim_4396 a întrebat:

Salut, cineva la facultatea de drept, merita?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Personal, cred ca nu merita, fiindca in fiecare an sunt mii de licentiati in Drept care ingroasa randurile celor de la somaj, dupa care se angajeaza pe posturi de necalificati, fiindca nu se inventeaza in fiecare an mii de joburi de avocati, notari, juristi samd.

| Mariaelena234 a răspuns (pentru Violleta2022):

Vă mulțumesc pentru răspunsul dvs. E singurul serios și care mă ajuta la ceva!

10 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Merita daca chiar iti doreste sa practicii una din meseriile asociate. Daca vrei sa faci ceva doar ca sa fii studenta is multe mai usoare.

| johnnny123 a răspuns:

Cu media 6.50 în liceu și fără bac, nu știu dacă Dreptul este pentru tine. La facultatea aia este de învățat serios, nu este pentru oricine.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns:

Daca esti pasionat de domeniu sau iti doresti sa lucrezi in domeniul juridic merita.

Răspuns utilizator avertizat
| BeingSelfless a răspuns:

Dacă merită, este în funcție de pasiunea ta și implicarea ta activă în domeniu, atât în timpul facultății, cât și după facultate.