| Andrei200202 a întrebat:

Merită să muncești in armata in zilele noastre?
Care sunt avantajele si dezavantajele acestui domeniu?
Imi puteti spune mai multe lucruri despre acest domeniu?

3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

1. dezavantaj major, TREBUIE SA INTRII, si E INGHESUIALA... SERIOS

2. numai avantaje, daca ai intrat si faci fata antrenamentului, atunci ai salariu foarte bun, si casa, masa SI HAINE asigurate

3. in orice razboi am participa cu NATO, nu esti trimis automat decat daca e GROASA RAU (si nu prea a mai fost de la ww2 incoace) altfel, trebuie sa te prezinti volutar, si, cu toate ca salariul creste serios, NU AR TREBUI SA O FACI, pentru in rrrominica daca te intorci intreg fizic, nu sunt luate in cosiderare balariile psihice cu care te intorci dintr-o zona in care poti fi ucis oricand, cum ar fi PTSD asa ca or sa te dea afara din armata (ca nu mai esti bun de nimic) si o sa iti platesti singur tratamentul, care o sa te coste cu mult peste ce ai castigat!

in rest, vrei sa stii mai multe, de ce nu dai tu in google?
https://www.google.com/search?q=armata+merita

Răspuns utilizator avertizat
| AlienThor a răspuns:

Pai depinde daca faci o facultate de profil gen Academia Militara sau Tehnica Militara si intrii in armata atunci este OK.

Altfel ca soldat fara o pila sa avansezi in rang si sa fi detasat la unitate mai aproape de casa cu anumite facilitati, n-ai nici o treaba cu armata.