| MandyMaya a întrebat:

Mi-a spus cineva ca atata timp cat esti in facultate, iti merge si cartea de munca. Adica dupa absolvirea facultatii sa ai 3-4 ani de experienta in domeniul respectiv. E cumva adevarat? Pentru ca mi-e putin cam greu sa cred asta

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In primul rand acum nu mai exista carnete de munca, inca din 1.01. 2011, ci numai CIM pe perioada determinata sau nedeterminata, asa ca nu are ce sa-ti mearga.
Daca lucrezi in baza unui contract individual de munca atunci o sa ai stagiu de cotizare pentru pensie si altele.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu, nu este adevarat, te-a pacalit.

| mariusice a răspuns:

E pe bune dar trebuie la zi si acreditata, tocmai ce a terminat maicamea dosarul de pensionare

| MandyMaya explică:

Multumesc de ajutor

| neutrino a răspuns (pentru MandyMaya):

Cu multa placere.

| MandyMaya explică:

Daca spui tuwinking