| yonutz63991 a întrebat:

Ii intreb pe cei care sunt/au fost la facultate:In timpul facultatii ati mai avut timp de un serviciu? Si cei de la medicina, In ce an de facultate ati avut dreptul de munca in domeniul medicina?

1 răspuns:
| michelia a răspuns:

Cind am facut eu facultatea nu se punea problema de servici in paralel.
Acum se practica. Unii chiar fac facultatea doar pentru a-si mentine jobul si reusesc sa ia si note bune.
Depinde ce profil te intereseaza si cum iti doresti sa fie perioada cit esti student. Clar insa nu vei excela la scoala daca si lucrezi in paralel, dar poti s-o termini cu bine.
Cit despre medicina, ia-ti gindul. E foarte grea, solicitanta, cu program incarcat si disciplina stricta pe parcursul anului. Daca vrei sa cistigi un ban, ai putea doar in vacante, pe ici pe colo.