| iulian99999 a întrebat:

Mi s-a spus la facultate, despre relatia dintre Jandarmi si facultatea de Educatie fizica si sport. N-am inteles ce si cum, ca dupa terminarea studiilor este considerata foarte buna pentru Armata sau Jandarmemie, as dori mai multe informatii despre acest aspect de la cineva din domeniu, va multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
| debarasator63 a răspuns:

E simplu institutiile respective au nevoie de preparatori fizici in unitati. De exemplu Ciprian Sora, daca ai auzit de el, este ofiter de politie, instructor sportiv la o unitate centrala din MAI.