| AdrianMat22 a întrebat:

Salut! Dacă sunt la facultatea de educatie fizica si sport pe domeniul kenitoterapie, după terminarea studiilor pot alege meseria de profesor de sport? Fac si un curs facultativ de pedagogie

Răspuns Câştigător
| AnastasiaK a răspuns:

Cred că depinde de programul de studii al facultății pe care o faci, dar în principiu, răspunsul este nu. În mod normal, la kinetoterapie tu înveți cu totul altceva față de ce învață cei care fac educați fizică și sportivă.