| starscream7 a întrebat:

Imi poate da cineva informatii mai amanuntite despre facultatea de educatie fizica si sport? (un fost stundet)Se face mai multa teorie decat practica? Ati gasit rapid de munca in domeniu dupa facultate?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Sigur ac se face multa teorie, ca trebuie sa inveti despre corpul uman, despre multe si la urma practica.
In ce privesc locurile de munca este dificil in ziua de azi, ca nici o facultate nu vine cu loc de munca asigurat, si cum sunt cateva mii care termina anual FEFS-ul, iesind la pensie doar 2-3 profesori pe an, restul ingroasa randurile somerilor sau se reprofileaza, pe ce gasesc de munca prin supermarketuri sau pe unde gasesc.

1 răspuns:
| SkandallKamataru a răspuns:

Cred ca pe langa facultatea asta, faci si cateva cursuri totusi, iar la final sau chiar pe parcursul ei, poti sa fii antrenor de fitness... daca esti la facultatea asta si nu faci sala sau un sport, nu ii vad rostul sincer laughing