| andreieftenie42 a întrebat:

Militarii din straintate sunt mult mai antrenati ca la noi? serviciile astea armata politie sunt tot de stat in afara?

Răspuns Câştigător
| Yuoia a răspuns:

Teoretic se zice ca sunt mai antrenati. Poate in tehnologie. Fizic se pare ca nu. Imi povestea un baiat de la Vanatori de munte ca au avut o grupa de americani care dupa un kilometru gafaia si cerea pauza. Si ii intrebau pe ai nostri cum rezista.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Yuoia):

Pai la ei nu se pune atat de mult accent pe alergat ca nu e atletism, e armata, la ei se pune accent pe lupte cu armele si corp la corp, in caz de razboi nu te intreaba inamicul cat poti alerga fara sa te opresti, la noi tragi de 1-2 ori cu arma daca intri in armata si te numesti militar, se mai trage in aplicatii dar astea se fac rar.
Nu e deloc ok cum e la noi sistemul.

| Yuoia a răspuns (pentru anonim_4396):

Tu stii ce inseamna Vanatori de munte?
Documenteaza-te si apoi sa revii cu un raspuns.

5 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Dap, sunt de stat in afara de Blackwater si organizatii similare.

| andreieftenie42 explică (pentru doctorandus):

Si ce mai exista de stat acolo inafra de astea?

| Theodor24 a răspuns:

Da în general
Depinde dacă ne uitam in vest is mai antrenați