| Muraru_Vladut_Stefan_1996 a întrebat:

Momentan sunt la liceu pe profilul Tehnician Proiectant CAD si as vrea sa știu ce facultate se poate urma pe acest profil și ce meserie voi putea sa am...Este o alegere buna sa urmez acest profil încă nu sunt hotărât? Este o meserie pentru viitor sau să mă gândesc la altceva? Va rog ajutor.!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Dacă îți place ce faci acum, și ești hotărât sa te ții de învățat, poți da la Politehnica, specializarea TCM, și la final ajungi inginer diplomat in domeniul industrial sau automotive.

Sau poti alege inginerie industriala, și după absolvire poți lucra ca inginer de proces în producție, unde vei indruma, coordona și supraveghea o mica echipa de muncitori, sau vei avea alte atribuții cu iz practic și de coordonare, în funcție de specificul companiei.