| Alison95 a întrebat:

N-am fost niciodata in club. cum se procedeaza cu banii, cu bauturile, unde stai?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

In orice club exista un bar de unde iti poti cumpara ce vrei si cat vrei, in limita banilor pe care ii ai in buzunar.

Unele cluburi iti cer o taxa de intrare. Dai taxa bodyguard-ului de la intrare iar ala iti va da un fel de bratara pe care o porti la mana toata seara, pana pleci. In taxa asta de intrare nu intra absolut nimic altceva, taxa e strict ca sa te lase sa intrii.

In club exista mese, canapele si alte locuri unde sa stai. Unele sunt rezervate, deci nu te poti pune acolo ca te iau aia pe sus iar altele sunt libere. Daca nu gasesti locuri libere, vei sta in picioare si te vei fatai pe acolo pana se mai face loc.

La majoritatea cluburilor poti rezerva mese pentru un grup de persoane, in pretul rezervarii intra si niste bauturi. Pe site-urile sau paginile de Facebook ale cluburilor ar trebui sa scrie ce ofera. Scrie ceva de genul "Masa 6 persoane, 100 ron de persoana, inclus in pret 1 sticla Vodka, 1 Sticla Sampanie, 6 doze de cola". Bineinteles, daca mai vrei si altceva pe langa ce a fost inclus in pretul rezervarii, te poti duce la bar sa-ti cumperi cu bani. Plata rezervarii difera de la un club la altul, la unele iti cer banii in seara cand ajungi, la altele iti cer banii inainte. Cand ai rezervare nu ar trebui sa mai platesti si taxa aia de intrare.

6 răspunsuri:
| petrica1111 a răspuns:

Banii ii tii in portofel, bauturile sunt la bar iar de stat stai pe canapea sau in picioare dansand.

| Alison95 explică (pentru petrica1111):

Pai platesti intrarea, bauturile se platesc?

| petrica1111 a răspuns (pentru Alison95):

Si,si

| Andruşcă a răspuns (pentru Alison95):

In orice club exista un bar de unde iti poti cumpara ce vrei si cat vrei, in limita banilor pe care ii ai in buzunar.

Unele cluburi iti cer o taxa de intrare. Dai taxa bodyguard-ului de la intrare iar ala iti va da un fel de bratara pe care o porti la mana toata seara, pana pleci. In taxa asta de intrare nu intra absolut nimic altceva, taxa e strict ca sa te lase sa intrii.

In club exista mese, canapele si alte locuri unde sa stai. Unele sunt rezervate, deci nu te poti pune acolo ca te iau aia pe sus iar altele sunt libere. Daca nu gasesti locuri libere, vei sta in picioare si te vei fatai pe acolo pana se mai face loc.

La majoritatea cluburilor poti rezerva mese pentru un grup de persoane, in pretul rezervarii intra si niste bauturi. Pe site-urile sau paginile de Facebook ale cluburilor ar trebui sa scrie ce ofera. Scrie ceva de genul "Masa 6 persoane, 100 ron de persoana, inclus in pret 1 sticla Vodka, 1 Sticla Sampanie, 6 doze de cola". Bineinteles, daca mai vrei si altceva pe langa ce a fost inclus in pretul rezervarii, te poti duce la bar sa-ti cumperi cu bani. Plata rezervarii difera de la un club la altul, la unele iti cer banii in seara cand ajungi, la altele iti cer banii inainte. Cand ai rezervare nu ar trebui sa mai platesti si taxa aia de intrare.

| mixxjim a răspuns:

Vrei sa faci cariera in baruri de ai pus intrebarea la categoria "Cariera"?

| DianaFFTW a răspuns:

Paiii....iti poti rezerva dinainte o masa...pentru ca dupa ora 20 in majoritatea cluburilor nu se mai gasesc mese libere.iar bautura o gasesti la bar.e simplu.