| SideBySide11111 a întrebat:

Nu stiu daca am ales categoria potrivita, de aceea rog un admin sa mute postarea pe categoria buna daca este posibil. Am tot vazut oameni de la glovo, tazz etc. livrand fara masina/bicicleta, ci mergand pe jos sau cu transportul in comun. Cum au reusit acestea sa se angajeze neavand un mod de transport propriu?

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu te angajeaza sa faci asta, ca mancarea aia se raceste si clientul suna si face reclamatie au o refuza si te duci pana acolo degeba. Probabil ca au masina stricata sau bicicleta si pentru 1 zi au mers cu autobuzul, dar curand vor fi dati afara, ca nu se poate face delivery, dupa ore de intarziere.

In ce priveste categoria postarii intrebarii, o poti posta intotdeauna la categoria "CONVERSATII".

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au dat o teapa. au ales metoda de livrare bicicleta / trotineta si merge pe jos

| dullcat a răspuns:

Cei de la Tazz, de exemplu, au scris pe site ca poti fi livrator si folosi orice mijloc de transport vrei tu.

| UserRo10 a răspuns:

Si eu i-am mai vazut in metrou, dar aveau trotineta electrica. E imposibil sa mergi pe jos atat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se pot livra comenzi și dacă nu ai carnet de conducere.