| Ingognito a întrebat:

Salut am tot vazut curieri de la glovo in mijloacele de transport, cum asa? Adica eu am observat din anunturi ca trebuie sa ai un mijloc de transport, bicicleta, masina, trotineta etc. dar tot vad curieri in transportul in comun, se poate si asa? Ca as incerca si eu rolling on the floor, ca pe frigul asta nu prea ar merge sa iau bicicleta.

7 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic probabil că nu. Practic cine îi controlează

| sierra1 a răspuns:

"curieri de la glovo in mijloacele de transport, cum asa?"

i-o fi inghețat antigelu' la bicicletă

| Ingognito explică (pentru sierra1):

Zicem 1 2 dar la cati sa si inghete rolling on the floor am vazut vreo 10 pana acum si nu doar de la glovo am prins si food panda si tazz de aia intrebam ca asa as merge si eu

| sierra1 a răspuns (pentru Ingognito):

Dacă păpița ajunge caldă, nu e problemă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Se poate livra și pe jos, însă trebuie să stai bine cu mersul pe jos. Mai ales într-un ritm alert. Pentru livrări pe bicicletă vreau sa ma bag și eu, dar as vrea la takeaway pentru că asigura și bicicleta. Chiar una electrică. Asta la primăvară. Am bicicleta mea dar nu prea as vrea sa o stric pe livrări.

| Ingognito explică (pentru anonim_4396):

Stau bine nu am nici o problema da nu gasesc unde, ca pe bicicleta nu as merge pe vremea asta sa livrez sincer

| anonim_4396 a răspuns (pentru Ingognito):

Eu sunt biciclist înrăit, cel puțin 8000 km în doi ani. Însă cam de o luna pauză de la bicicletă. Am echipament de iarna, însă ultima tură cu 1 grad afara mi-a pus capac. Ochelari nu puteam pune pentru ca pun la nas și gura o eșarfă, apoi mai mereu eram cu ochelarii în ceață. Fără ochelari o coborâre este jalnică. Îți lăcrimează ochii de la frig și îngheți cu tot cu mănuși. E fain când urci, te încălzești, transpiri. Din mine ieșea abur când urcam. laughing însă acolo e răceală. Apoi iarna nu prea este voie cu bicicleta pe drum public, mai ales dacă scade sub 0 grade ( îngheț). E polei pe jos și derapează. Prin zăpadă e una, pe gheață este altă poveste.

Ma amuza când mai vedeam alți cicliști la aproximativ 0 grade în pantaloni scurți laughing