| Doarof3 a întrebat:

Nu știu la ce profil să mă duc.Mate-info sau științe ale naturii? Care din aceste două profile este mai avantajos?

Răspuns Câştigător
| CosminFlo a răspuns:

Daca iti place mate si informatica alege mate info
Daca iti place biologia / chimia / fizica stiinte ale naturii
la mate info matematica e m1 ceea ce e mai greu si la stiinte e m2 ceea ce e mai usor.
Eu sunt la stiinte.

1 răspuns:
| Ltyiiol a răspuns:

Științele Naturii mi s-a părut mereu o cale de mijloc. Dacă ai de ales dintre acestea două, îți recomand Științe ale Naturii, mi se pare cel mai echilibrat profil.