| AlynaC a întrebat:

Voi la ce profil ati da:mate-info sau stiinte ale naturii? De ce?

Răspuns Câştigător
| RaLuCa_7165 a răspuns:

In primul rand trebuie sa te gandesti foarte bine la ce te descurci tu cel mai usor. Apoi ceea ce vei face pe viitor si abia apoi profilul pe care il vei alege. Daca tu consider ca poti face fata la ambele profile eu iti sugerez sa alegi mate-info pentru ca este un profil mult mai bun decat stiinte ale naturii si ai avea un viitor mult mai bun daca ai merge pe matematica!

7 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Ca să pricepi Chimie trebuie să știi fizică, și evident și matematică.
Biologia în liceu este poveste.
Deci dacă ar fi să mai fac încă o dată liceul (că am făcut liceu real, clasă specială de fizică), aș face mate-info.

| Nymphetamine a răspuns:

Eu as da mate-info desi la stiintele naturii e mai usor.

| PinkTerror a răspuns:

Depinde ce vrei sa faci pe viitor...:

daca mergi pe banci/ marketing/ publicitate/ etc... atunci mate-info

daca mergi spre cercetare/ medicina/ veterinar etc. cio-chimie

si daca vrei sa dai spre limbi straine/ redactor/ etc... mai bine te gandesti spre filolofie...

oricum bafta si Have Fun

| albastrualb77 a răspuns:

Mate-Info, pentru ca ai mai multe sanse la un trai mai bun, la a te angaja dar la stiinte ale naturii doar daca ai o mare pasiune si probabil un mare noroc vei avea sanse sa te angajezi, cel putin asa cred eu la vremurile pe care le avem.

| Fotbalistul a răspuns:

La Stiinte ale Naturii faci Biologie si Chimie mult, materii grele idn punctul meu de vedere (mai ales chimia) Daca vrei sa te faci medic aici trebuie sa daibig grin Iar la Mate Info faci Matematica, informatica si Fizica multa:d Cred ca e putin mia usor la mate-info.desi ambele profiluri sunt grele. Acum depinde de ce vrei s afaci in viatabig grin De la Mate-Info ai mai multe oportunitati pe viitor! Succeshappy

| Amelii a răspuns:

Stiintele naturii.Mie chimia biologia si fizica sunt usoare. Sunt foarte logice, cat despre matematica toata viata am avut numai 9 la mate, si la info ne scria o chestie la tabla copiam si.atat.Deci nu am ce cauta acolo.
Personal vreau sa ajung medic. Toata lumea vrea sa aiba un medic prin preajma. Garantez.
Oricum succes mult.

| cretzuki a răspuns:

Eu tocmai am terminat stiinte ale naturii, initial vrand sa dau la mate info...dar e mult mai bine la stiinte ale naturi.e un profil mai complex...si nu trebuie neaparat sa te faci medic daca esti la bio-chimie, depinde de facultatea pe care o urmezi.