| koji567 a întrebat:

Mate-Info/Stiinte Ale Naturii. Careprofil il considerati mai avantajos?

9 răspunsuri:
| DarkOrbitMoon a răspuns:

Niciunul.Ambele sunt la fel de stupide.Scoala din Romania se afunda din ce in ce mai mult in prostie si in ignoranta.

| Northern a răspuns:

ăăăm,orice profil poate fi avantajos dacă înveți.

| usuk a răspuns:

Cel care iti convine tie cel mai mult
[eu am mers pe mate-info]

| Cooooooooooooooooooooooooooool a răspuns:

Stiinte clar

| ByByEly a răspuns:

Pai depinde la ce te descurci mai bine daca te descutci mai bine la mate si informatica sau la biologie chimie si fizica dar la cam toate profilele e greu asa ca u decizi ce ti place mai mult si ce medie ai al examen

| Kid61 a răspuns:

Mate-Info este dupa parerea mea cel mai avantajos profil, deoarece de la mate-info te poti duce la orice profil de facultate. In plus, se axeaza pe matematica, si mai ales pe informatica, iar cu aceasta iti poti gasi usor un job destul de bine platit.Informatica este o materie de viitor, si mai ales in IT iti gasesti foarte usor un job.

| myraxd a răspuns:

La stiinte ale naturii mananci mate, chimie si biologie pe paine. cred ca mate-info ar fi cel mai ok. depinde la ce te descurci mai bine.

| Geica_Nicoll_1988 a răspuns:

Sttinte ale naturii

| razvann19 a răspuns:

La mate-info se insista pe mate si info iar la stiintele naturii mai mult pe biologie, fizica, chimie...eu sunt la mate-info si ii relativ ok