| UzOm a întrebat:

O carieră în domeniul IT ar fi bună?

Răspuns Câştigător
| Baldovin_Antonio_1999 a răspuns:

Daca sti cisco toate companiile mari te vor cauta ele(nu mai zic de salariu), fara ca tu sa fi trimis un cv, dar e foarte greu de invatat asa ceva si daca te decizi sa te apuci ai nevoie de uncurs pe 2 ani cu plata 500 euro/6 luni(in concluzie 2000 de euro)dar crede-ma ca merita!

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, ar fi nasol, stai la calc toata ziua, la racoare sau caldurica, esti mereu in pas cu tehnologia, lucrezi cu multi tineri, esti platit peste media din Romania... e rau tare

| ElenaSt2011 a răspuns:

Da, este de viitor, mai ales daca stii sa faci aplicatii pentru telefonul mobil.

Oricum, multe soft-uri cum ar fi cel bancar, cel pentru parcarea masinilor, si altele sunt concepute de specialisti in domeniul IT.

| DenisaKarolina a răspuns:

Pai se castiga foarte bine si daca tu asta vrei sa faci nu e nicio problema dar te va costa ceva.happy

| ioanacristina666 a răspuns:

Da,este foarte bine platita si cautata, poti pleca usor si in strainatate, ai un program lejer

| FuckingContra a răspuns:

Foarte buna, se poate ajunge si pana la 5000-7000 de euro daca te pricepi si lucrezi cu o firma mare, totul depinde de tine si studiile tale

| bogdi9509 a răspuns:

Acesta e viitorul. Se castiga si bine, o idee geniala! ✌☮