| Anonim420420 a întrebat:

De ce se zice ca mori de tanar daca urmezi o cariera in domeniul pompierilor?

7 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu stiu cine zice, ca eu nu am auzit asa ceva in viata mea.
Poate vreun prostm ti-o fii zis doar tie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Zic cei proști și ne informați. Este o carieră militară doar că vei lupta cu focul, instruit și antrenat. Nu sunt semnalate morți multe, dar se mai moare, că așa e meseria.

| Legion7X a răspuns:

Https://youtu.be/i64uhOg_0rM

Ascultă melodia și o să înțelegi

| mihaicelsfant a răspuns (pentru Legion7X):

laughing

| Legion7X a răspuns (pentru mihaicelsfant):

Ce este de râs? Oamenii poate spune orice ca să renunți la un ideal sau să te sperie. A fi șofer este periculos că intra unul în tine indiferent cât de iscusit ai fi, a fi pompier este foarte periculos, a fi polițist la fel că dai de unul care nu suferă polițiști si îti dă cu ceva în cap ajungând o legumă sau chiar te omoară deci, peste tot sunt riscuri. Dacă simți să faci ceva aprinde scânteia si nu mai asculta în gura lumii.

| DanielPH a răspuns:

Esti pregatit in draci pana ajungi sa stingi un incendiu. Mai multe decese sunt cu oameni care mor la masa decat pompieri, jandarmi, politisti morti in misiune

| andreiminion a răspuns:

Deoarece cred ca te expui la prea multe pericole. Pompierii isi risca viata la fiecare incendiu.Ei dau totul pentru a salva pe cineva.Un pompier da dovata de tarie de caracter si curaj.