| anonim_4396 a întrebat:

Parere despre master protectia consumatorului. E un job de viitor, ce impune?

4 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

La OPC deja nu prea se mai găsesc locuri de munca. Te sfătuiesc sa te duci acolo dacă ai pile sau știi cum ai putea sa te angajezi in domeniu.

| anonim_4396 explică (pentru Bondarel99):

Si atunci ce alte idei ai pentru master? Mai am 2 ani pana acolo dar oricum vreau sa fac cautari, eu termin ingineria produselor alimentare

| Bondarel99 a răspuns (pentru anonim_4396):

In București? Dacă te referi la Poli, poți face master in ceva care nu are legătura cu asta, adică nu trebuie sa fie neaparat un master de aprofundare. Astfel vei avea doua specializări și îți vei găsi de lucru mai repede.
Poți sa faci ceva cu biocombustibili și biorafinarii sau ceva care sa aibă legătura cu ingineria mediului. Poți chiar sa faci la ASE ca tot au ei facultatea aia de economie agroalimentara și a mediului și astfel ai și diploma in economie. Sunt multe posibilități, trebuie doar sa cauți.
Poți face și pentru OPC dar eu nu as face asta pentru ca posibilitățile de angajare sunt limitate. Oricum e alegerea ta.

Răspuns utilizator avertizat