| Amalia2024 a întrebat:

Parere UPB Automatica si calculatoare CTI? Daca in liceu n ai stat foarte bine cu informatica, faci fata? Vreau sa zic ca la nivel de liceu, de bac, sunt foarte ok, dar nu performanta.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ma indoiesc ca poti face fata la o facultate de automatica si calculatoare daca in liceu, unde se studiau doar notiuni simple si introductive, nu ai facut fata, acum cand intri adanc in materie si trebuie sa o stii si intelegi, nu vad cum ai putea face fata.
Poate este mai bine sa te orientezi la alta facultate, ceva ce intelegi si este mai usor pentru tine.

| Amalia2024 explică (pentru Violleta2022):

Nu e vorba ca nu am facut fata. Sunt foarte ok cu informatica, dar nu performanta.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Amalia2024):

Daca iti doresti facultatea asta, atunci fa-o, fiindca mai tarziu vei regreta.
Cine stie, poate te vei ambitiona de data asta.
Succes!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Important e cum ai stat cu matematica, că matematica nu se reia deloc în facultate.