| anonim_4396 a întrebat:

Pe ce se bazează astrologia ca știință? E grea astrologia de învățat? Ce trebuie sa știi că sa înveți și să știi astrologie? Faci calcule?

1 răspuns:
| minrest a răspuns:

Astrologia pretinde ca constelatiile au efect asupra vietilor oamenilor, DAR, gandeste-te, intr-o constelatie sunt stele care nu au nimic comun, una e apropiata de Pamant, alta foarte departe, dar, pentru ca SE VAD ca fiind aproape de aici de pe Pamant, oamenii din antichitate, care nu aveau habar de astronomie, le-au grupat in aceeasi constelatie. Astrologie contine doar vrajeala, fara nici o logica, si se invata pe dinafara, DAR, cum nimeni nu o sa te invete si cum sa inseli clientii, pe tine nimeni nu o sa te creada, decat poate un naiv mai mare chiar si decat tine.