| PussicatDolls a întrebat:

Pe viitor vreau sa dau la UBB Cluj, la Administraţie publică. In scrisoarea motivaţională trebuie sa menţionez acţiuni extra-curriculare din perioada liceului relevante pt specializarea aleasă. Am făcut două acţiuni de voluntariat, pentru ambele am certificat, am organizat 1Decembrie, Francofonia si Holocaustul. Am fost la etapa judeţeană a olimpiadei de ştiinţe socio-umane, am luat locul 3 la sesiunea de referate si comunicari stiintifice la limba latina si locul 1 la sectiunea creaţie literară filosofică. Pot sa scriu toate astea in scrisoarea de motivaţie?

1 răspuns:
| Bogdanovici24 a răspuns:

Scrisoarea de motivatie ar trebui sa cuprinda toate actiunile tale care-ti expun calitatile personale.Practic,o scrisoare de motivatie este un argument concis adresata facultatii care cuprinde motivul pentru care TREBUIE sa fii studenta in cadrul universitatii.Bafta!