| Giulyana_Giuly_1991 a întrebat:

Pentru a deveni politist, trebuie neaparat sa stiu perfect engleza?
Eu prefer franceza si ma descurc mult mai bine.
As prefera sa dau acolo proba, este posibil sau trebuie neaparat engleza?

7 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"Pentru a deveni politist, trebuie neaparat sa stiu perfect engleza?"

nope, dar română trebuie

| RAY a răspuns:

Nu,dar e de bun simt sa cunosti, Romania fiind o tara din UE, daca un strain te intreaba ceva in engleza ce faci sau daca e martor, invata ca e de viitor, tu reprezinti statul roman cu haina aia

| xzawn17 a răspuns:

Nu si da.Pentru ca daca esti politisti si opresti pe cineva care e strain trebuie sa te descurci sa vorbesti cu el engleza.Desigur poate ca si strainul acela sa stie putina Romana! Funda?

Răspuns utilizator avertizat
| Osneros a răspuns (pentru nimportequi):

Deci sunt și care știu română? Oo

| 2P a răspuns:

Nu, sunt politisti care nu stiu nici romana si tu iti faci coplexe de engleza? happy

| Ionut231312 a răspuns:

La examen ai mai multe alternative la limba straina, printre care se numara si franceza. In schimb, cand vei vorbi cu o persoana care nu are nicio treaba cu Romania slabe sanse sa cunoasca franceza.