| Ellen_7403 a întrebat:

In curand plec in strainatate... ce trebuie sa stiu elementar in limba engleza.In engleza nu ma descurc la fel ca in francezasad

Răspuns Câştigător
| MihaelaDart a răspuns:

Nevoia de invata, daca vei pleca definitiv, engleza o vei prinde rapid impreuna cu cunostiintele pe care le ai. Stai fara stres, ca o vei stii cursiv usor usor!

5 răspunsuri:
| unknownn a răspuns:

Ai omis ce era mai important, unde in strainatate? In ce tara?

| andreidraga a răspuns:

Ia un ghid de conversatie si vezi acolo ce e mai util de stiut.

| SyncMasterSA300 a răspuns:

Trebuie sa stii in general cuvintele care le pronunti cel mai des, ca Thank you, please, Give, Bye, etc. Pentru asta iti propun sa stai pe PC nu in metin si toate astea, da pe retele engleze, si as vb DOAR engleza, tit va prinde bine, bafta happy

| unkspace a răspuns:

Locuiesc in Londra, si pot sa iti spun ca accentul lor este greu de inteles sunt multe dialecte in uk, ieu vorbesc destul de bine si am aproape 3 ani aicia dar am intalnit multi romani si prietenii care au peste 5 ani si abia vorbesc totul depinde de tine ar trebui sa invetii sa poti avea macar o conversatie cu o persoana si trebuie sa comunicii cat mai mult asa invetii repede, Ia un ghid de conversatie este un inceput! ...uk este more stress bad food bad weather...

| Stefitza06 a răspuns:

Pai.nu stiu.documenteaza'te afla mai multe despre englezi. poti sa-ti faci un carnetel cu cuvinte si pronunti alor... poti cauta pe google1daca vrei, poti sa ma adaugi ca prieten pe TPU. iti mai pot eu oferi informatii... sper ca te'am ajuatat!big grinhappy:*