| JustKiddingBitch a întrebat:

Pentru a deveni un Social Media/Digital Influencer, ce studii superioare ar trebui facute? Este de ajuns o diploma in studiile Media & Communication?

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

"Influencer" înseamnă o persoană a cărei opinie contează pentru mulți oameni. Nu este un nume de meserie, ci este un termen care descrie modul în care ești perceput de către ceilalți.

Este complet irelevant ce facultate faci sau nu faci. Pentru a deveni "Influencer" trebuie să dovedești în mod constant că opiniile tale au valoare și să-ți construiești o reputație și un public.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Pentru a fi un TROLL, nu-ti trebuie facultate, nici studii speciale. big grin
Dimpotriva, prea multe scoli dauneaza tongue